Adaptacja zawodowa policjantów – etap delegowania do czasowego pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji albo w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji
W związku z koniecznością właściwego przygotowania Policji do planowanych imprez masowych kierownictwo Policji dostrzega potrzebę doskonalenia praktycznych umiejętności służbowych policjantów w zakresie specyfiki pełnienia służby w oddziale prewencji Policji i samodzielnym pododdziale prewencji Policji.
Dlatego też nowo przyjęci policjanci, w ramach jednego z etapów adaptacji zawodowej w służbie przygotowawczej, po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego są delegowani do czasowego pełnienia służby w oddziale prewencji Policji, albo w samodzielnym pododdziale prewencji Policji.
Czas delegowania wynosi 53 dni. W tym okresie każdy policjant musi odbyć 37 ośmiogodzinnych służb, polegających m.in. na wykonywaniu przy współdziałaniu z technicznymi środkami wsparcia zadań związanych z:
- Prowadzeniem akcji i operacji policyjnych w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.
- Ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas pobytu przedstawicieli państw obcych.
- Ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas legalnych zgromadzeń publicznych oraz w czasie imprez masowych i protestów społecznych.
- Udziałem w przywracaniu porządku publicznego w przypadkach zbiorowego naruszenia prawa.
- Pełnieniem służby patrolowej i podejmowaniem interwencji służbowych.
- Pełnieniem służby ochronnej.
Pliki do pobrania
-
Ramowe zasady odbywania adpatacji zawodowej przez policjantów w służbie przygotowawczej delegowanych do czasowego pełnienia slużby w oddziale/samodzielnym pododdzale prewencji Policji
Rozmiar pliku: 1.79 MB
-
Decyzja nr 222 KGP z dnia 28.06.2016 r. w sprawie adaptacji zawodowej policjantów
Rozmiar pliku: 168.54 KB